Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karınca Hobisine Başlayacağım Birkaç Soru Sordum

PowKlötör

Yumurta
9 Ocak 2022
2
1
15
LV
0

Ben karınca hobisine başlayacağım ama ilk kez olacağı için bir kaç soru soracağım,

1-kraliçe karıncayı kendim bulmak istiyorsam hangi aylar aramalıyım
2-karınca kolonisi oluşmaya başladığında hangi tür olduğunu nasıl anlarım
3-test tüpü beni ne kadar götürür
4-yem olarak ne önerirsiniz
5-kış uykusuna her tür yatar mı bende yatırmak için ne yapmalıyım
6-karıncaları hangi sıklıklarla beslemeliyim

Not: Buradaki çoğu sorunu cevabını az çok araştırmalarımdan biliyorum sadece daha tecrübeli insanlardan dinlemek, öğrenmek ve sizin tecrübelerinizi bilmek istedim. Ve soruları bilgisizliğimden dolayı yanlış sormuş ve ya saçma sormuş olabilirim şimdiden affola beni düzeltirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Benzer konular

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

1 > Mart - Kasım
2 > Türünü anlaman pek mümkün değil. Cinsini genelde kraliçeler üzerinden tespit edebiliyoruz. Cinslerin morfoloji bilgilerine hakim olmalısın ya da bize sormalısın.
3 > 18/180'lik bir test tüpü üreme hızına ve cinse bağlı olsa da en az 3 4 ay idare eder.
4 > Unkurdu
5 > Kış uykusuna her cins yatmaz. Yatırmak için dereceyi stabil 2-14 derece arası bir yerlerde tutarak canlıları orada saklamalısın. Misal buzdolabı.
6 > Haftada 2 kez protein, cinsine göre değişmekle birlikte 2 günde 1 kez şekerli su verilebilir.

PowKlötör

Yumurta
9 Ocak 2022
2
1
15
LV
0

1 > Mart - Kasım
2 > Türünü anlaman pek mümkün değil. Cinsini genelde kraliçeler üzerinden tespit edebiliyoruz. Cinslerin morfoloji bilgilerine hakim olmalısın ya da bize sormalısın.
3 > 18/180'lik bir test tüpü üreme hızına ve cinse bağlı olsa da en az 3 4 ay idare eder.
4 > Unkurdu
5 > Kış uykusuna her cins yatmaz. Yatırmak için dereceyi stabil 2-14 derece arası bir yerlerde tutarak canlıları orada saklamalısın. Misal buzdolabı.
6 > Haftada 2 kez protein, cinsine göre değişmekle birlikte 2 günde 1 kez şekerli su verilebilir.
Bilgiler için teşekkür ederim. Eğer bir sorum olursa tekrar sorarım.

Abewn38

Yumurta
9 Ocak 2022
10
4
15
LV
0

Ben karınca hobisine başlayacağım ama ilk kez olacağı için bir kaç soru soracağım,

1-kraliçe karıncayı kendim bulmak istiyorsam hangi aylar aramalıyım
2-karınca kolonisi oluşmaya başladığında hangi tür olduğunu nasıl anlarım
3-test tüpü beni ne kadar götürür
4-yem olarak ne önerirsiniz
5-kış uykusuna her tür yatar mı bende yatırmak için ne yapmalıyım
6-karıncaları hangi sıklıklarla beslemeliyim

Not: Buradaki çoğu sorunu cevabını az çok araştırmalarımdan biliyorum sadece daha tecrübeli insanlardan dinlemek, öğrenmek ve sizin tecrübelerinizi bilmek istedim. Ve soruları bilgisizliğimden dolayı yanlış sormuş ve ya saçma sormuş olabilirim şimdiden affola beni düzeltirseniz sevinirim.
Merhabalar ben abewn38 öncelikle hoşgeldin böyle bir hobiye bende senin gibi yeni basliyan veya başlamak için hazırlanan biriyim sorularına bilg dahilde cevap vericeğim fakat bu tür sorularına daha kaliteli cevapları discord ta ulaşabilirsin :
1.karincalarin belirli dönemlerde uçuşlari olmaktadır erkek karınca dışı karıncayı döllemektedir ve ardından dışı karınca kanatlarını kopartir ve yerin altına yuva yapar bizler dollendikten sonra onları alıyoruz.
2. Her türün kendine özgü özellikleri vardır internetten türler hakkında araştırmalar yapabilirsin veya forumda veya discord adresinde rahatlıkla yardım alabilirsin.
3. Test tüpü konusunda tam bir şey soyluyemiycem fakat çok uzun süre goturmektedir.
4.bilgim dahilinde türden türe beslenme şekilleri mevcut mesele benim tabirimle tarimcilar var bu karıncalar tohumlar ile beslenirken dier turler ise canlı yemler ile beslenmektedir her tür aynı yemi yemez bunları deneyerek öğrenmen gerekmektedir fakat hepsinin ortak noktası un kurdu dur.
5....
6. Karıncaları beslenen koloninin büyüklüğüne göre ve türlere göre değişmektedir ihtiyaç oldukları protein oranlarına göre beslenen gerekmektedir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt