Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe tür hakkında yardım talebi

Doruk

Pupa
25 Nis 2020
6
6
30
LV
0

Merhaba Arkadaşlar
Mayıs ayının başlarında Kuşadası'nda ekteki resimdeki kraliçe karıncayı balkonumda buldum. Aslında bir daha karınca yetiştirmeyi düşünmüyordum ama öleceğini düşündüğüm için eski test tüplerinden birine koydum.Şu an 2 tane işçi karınca ve yumurtalar muvcut. Türü hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirler ise sevinirim.
Bugün 2 tane işçi karıncanın çıktığını görünce bir adet sivrisinek ile biraz şekerli su verdim. Kraliçe karınca ve işçiler o kadar küçük ki, Kraliçenin boyu 4-5 mm ve İşçilerin ise 1mm civarlarında. Küçücük sivrisinek bile daha büyük kalıyor yanlarında. Karıncaları büyüteç ile izleyebiliyorum.
1. resimde kraliçeyi 2. resimde ise işçiyi fotoğraflamaya çalıştım.Çok küçük oldukları için güzel resimler alamadım.Umarım size bir fikir vermişimdir.
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_4103.jpg
    IMG_4103.jpg
    147.7 KB · Görüntüleme: 172
  • IMG_4104.jpg
    IMG_4104.jpg
    147.5 KB · Görüntüleme: 176

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020