Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçem streste ne yapmam gerek

itslysan

Yumurta
14 May 2022
37
8
15
LV
0

Selamlar, 2 tane kraliçem var biri compotanus biri messor. Yaklaşık 6,7 gün önce bi yolculuk yaptım ve kraliçelerde benimle gelmek zorundaydılar. Yolculuk 1,2 saat falan sürdü. Sonrasında eve geldim kontrol ettim ikisinide. Camponatus 1 tane yumurtasını yemişti messor ise yumurtaları sürekli ağızındaydı. Sonra karanlık bir ortama bıraktım ve 5 gün kontrol etmedim. Bugün kontrol etmek istedim ve camponatus bütün yumurtalarını yemişti. Oysaki hiç anormal bir hareket yapmadım. Messor ise kontrol ettiğimde yumurtalarını direk ağzına aldı. Bende camponatus kraliçesini farklı bir tüpe aldım, çünkü çok hareketliydi çıkmak istiyor gibiydi. Şu an ne yapmam lazım? Ve neden strese girdiler?

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Herhalde arabada çok sallanmışlar Messorun hareketi zaten normal Camponun da normal ama fazla stresten kaynaklı olduğunu düşünüyorum, ellememek en iyisi toparlaması 1 aydan da uzun sürebilir sonuçta yumurtasını yemiş bir kraliçe kısa sürede toparlamasını beklememek lazım.

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Componotus kolay kolay strese girmez ama girdiği an yumurtaları yer o yüzden titreşimsiz sıcak karanlık biryere koy 45 gün dokunma ben öyle yapıyorum ( 45 gün sonunda işçilerle alırsın)

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Selamlar, 2 tane kraliçem var biri compotanus biri messor. Yaklaşık 6,7 gün önce bi yolculuk yaptım ve kraliçelerde benimle gelmek zorundaydılar. Yolculuk 1,2 saat falan sürdü. Sonrasında eve geldim kontrol ettim ikisinide. Camponatus 1 tane yumurtasını yemişti messor ise yumurtaları sürekli ağızındaydı. Sonra karanlık bir ortama bıraktım ve 5 gün kontrol etmedim. Bugün kontrol etmek istedim ve camponatus bütün yumurtalarını yemişti. Oysaki hiç anormal bir hareket yapmadım. Messor ise kontrol ettiğimde yumurtalarını direk ağzına aldı. Bende camponatus kraliçesini farklı bir tüpe aldım, çünkü çok hareketliydi çıkmak istiyor gibiydi. Şu an ne yapmam lazım? Ve neden strese girdiler?
Benim c. Sanctus 1 haftadan fazladır panuğu parçalıyor sıkılmadı hala ben sıkıldım.
Heralde böyle baya sinirliler c. Sanctuslar

Users who are viewing this thread

Üst Alt