Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçeme Noldu?

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

Merhaba 20 işçiye yakın rufibarbis kolonimi 10 gün önce kuş uykusundan çıkardım. İlk çıktıklarında falan un kurdu verdim yani düzenli olarak besliyorum ki zaten outworldde hep şekerli su var dün de un kurdu ile besleme yaptım gayet güzel hareketliydiler fakat bu sabaha doğru kraliçe bu şekil yan yattı antenler falan hala hareket ediyor ama anlam veremedim. Ölüyor gibi geldi ama sebepte veremiyorum. Ev biraz soğuk bu yüzden kalorifer yanına koydum. Ama kaloriferde yüksek sıcaklık vermiyor gerçekten anlam veremedim. Tüp kısmını bazen kaloriferin üstüne koydum (arada)yani kısa süre yapıp çekiyordum ama genel anlamda kaloriferin yanında tutuyordum. 10 gündür herhangi bir yumurtlamaya başlama da olmadı işte şimdide işte sadece antenleri oynuyor işçilerde etrafını sardı aydınlatırsanız sevinirim.
IMG_20220105_095650.jpg
IMG_20220105_095742.jpg
IMG_20220105_095812.jpg

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Kış uykusundan kaldırdığında direk sıcak olsun diye kalorifer peteği ile temas etti ise soğuktan birden sıcak ortama geçince şoklanmış yada bu 10 günlük sürede bir sıcak bi soğuk ortam yapınca strese girmişte olabilirler.. un kurtlarında veya verdiğin şekerli suda sorun olabilir diyeceğim ama sorun sadece kraliçede ise aklıma başka birşey gelmedi yani..

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

Kış uykusundan kaldırdığında direk sıcak olsun diye kalorifer peteği ile temas etti ise soğuktan birden sıcak ortama geçince şoklanmış yada bu 10 günlük sürede bir sıcak bi soğuk ortam yapınca strese girmişte olabilirler.. un kurtlarında veya verdiğin şekerli suda sorun olabilir diyeceğim ama sorun sadece kraliçede ise aklıma başka birşey gelmedi yani..
Yok kademeli arttırmış gibi oldum aslında baştan normal odada masa üstünde tuttum kalorifer yanına alalı 2-3gün oldu

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

Un kurdu desek zaten bir süredir bu un kurduyla besliyorum niye bu gün bu tarz bir olay yaşansın ki. Garip olan daha belki 10 saat önce hareketli olan canlı şimdi bu durumda. Bir iki ufak garip hareketi oldu aslında böyle Bi dikeldi bişeyler yapıyor gibiydi ama coveri açmadığım için görememiş oldum.

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Rubibarbis kraliçeleri ortam sıcak da olsa kış aylarında yumurtlamaz diye biliyorum ama neden yan yattığı hakkında fikrim yok.

Users who are viewing this thread

Üst Alt