Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçemin Cinsi/Türü Ne?

emir|sbw

Yumurta
4 Nis 2021
18
0
5
LV
0

bugün İstanbulda saat 2 gibi parkta buldum cinsi/türü nedir acaba? IMG_20210601_150523.jpgIMG_20210601_150611.jpgIMG_20210601_150639.jpg

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

3. Resime göre bende lasius diyorum :)

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

bi yerde gördüm de prens de olabilirmiş karaliçe mi prens mi nasıl ayırt edebilirim siz fotoğraftan anlayabilir misiniz ?
Kanatsız prens olamaz. Yani seninki bir kraliçe. Kanatlı olduğu takdirde nasıl prenses ve prens ayrımını yapabilirim dersen de şunu söyleyebilirim: Prenslerin kafa büyüklükleri thorax ile orantısız olur, oldukça küçüktür kafaları. Prenseslerin ise boyut olarak kafaları thorax ile orantılıdır ve prenslerin kafasına göre daha büyüktür. Prenslerin abdomenleri daha ince olur. Ayrıca prensler boyut olarak da prenseslere göre küçük olur kendi türü arasında.
Şunu da söylemek gerekiyor ki birçok hobici anteni kırıksa prenses, anteni düz ise prenstir diye biliyor. Fakat bu bilgi oldukça yanıltıcıdır ve tutarlı bir bilgi değil. İlk paragrafta bahsettiğim ayrım noktaları esas noktalardır. Antene bakmana gerek dahi yok.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

bi yerde gördüm de prens de olabilirmiş karaliçe mi prens mi nasıl ayırt edebilirim siz fotoğraftan anlayabilir misiniz ?
Sizinki kraliçe.. senin anlayacağın basit bir dilde açıklayacak olursak prens ve prenses ayrımı için bir çok etken var abdomen, sırt kısmı ve kafa yapısı prenslere göre daha büyük olur
brian-valentine-3-2.jpg

Son düzenleme:

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Prensin abdomen ucunda bi çıkıntı olur çifleşme organı , erkeklerin gözleri büyük olur, kraliçenin kafa ile thorax boyutu birbirine yakın iken erkekte kafa thorax dan küçük olur, erkek uzaktan sineği anımsatır, genellikle kraliçenin abdomeni thoraxtan uzundur. Hatan varsa söyleyin ben böyle biliyorum umuyorumki bu bilgilerle ayırt edebilirsiniz

Users who are viewing this thread

Üst Alt