Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçeyi beslemeli miyim?

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Arkadaşlar merhaba belki hatırlarsınız 3 hafta önce kraliçe karınca aldım componotus sanctus. Dün kontrol ettim yumurtlamamış hala ve tüp baya sarı renkli lekelenmiş kirlenmiş bir de pamuk siyahlanmış. Gelmeden önce larvası ve yumurtası vardı kargo sırasında yemiş şekerli su vs versem mi ölmesinden endişleniyorum

Benzer konular

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

İlk işçisi çıkana kadar herhangi bir ek besin desteği vermenize gerek yok, yalnızca onu kendi haliyle bırakmalısın. Coverını kapat ve haftada maximum 1 kez kontrol et. Onu ne kadar açarsan, o kadar stres olmasına sebep vermiş olacaksın. Ne kadar az stres olursa o kadar verimli bir yumurtlama dönemi yaşar. Bunu unutma. İyi hobiler...
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İlk işçisi çıkana kadar herhangi bir ek besin desteği vermenize gerek yok, yalnızca onu kendi haliyle bırakmalısın. Coverını kapat ve haftada maximum 1 kez kontrol et. Onu ne kadar açarsan, o kadar stres olmasına sebep vermiş olacaksın. Ne kadar az stres olursa o kadar verimli bir yumurtlama dönemi yaşar. Bunu unutma. İyi hobiler...
Ek olarak, bu her tür için geçerli bir durum değil. İlk işçi çıkana kadar besin ihtiyacı olmayan türlere Claustral denir. Ama her tür Claustral değildir. Componotus Sanctus'lar Claustral bir tür.

Son düzenleme:

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Ek olarak, bu her tür için geçerli bir durum değil. İlk işçi çıkana kadar besin ihtiyacı olmayan türlere Claustral denir. Ama her tür Claustral değildir. Componotus Sanctus'lar Claustral bir tür.
Bir yazıda uzun süre yumurtlamazsa şekerli su verebilirsiniz tarzında bir yazı okumuştum aklımda kalmış. Haftada bir kontrol ediyorum. Ölmesin diye endişelendim. Tüpünü temizlememe gerek var mıdır peki?

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Bir yazıda uzun süre yumurtlamazsa şekerli su verebilirsiniz tarzında bir yazı okumuştum aklımda kalmış. Haftada bir kontrol ediyorum. Ölmesin diye endişelendim. Tüpünü temizlememe gerek var mıdır peki?
Hayır, bir sorun yok şuanlık dediğim gibi. Tüpünü temizlemeye çalışman onu daha çok strese sokacaktır.

FLATSARN

Yumurta
18 Ocak 2022
14
1
15
LV
0

Hayır, bir sorun yok şuanlık dediğim gibi. Tüpünü temizlemeye çalışman onu daha çok strese sokacaktır.

Tekradan merhaba bu sabah yeni ayarladığım bir coverı takmak için tüpün coverını çıkardığımda kraliçenin bir ayağının pamuğa takılmış bir vaziyette ölmüş olduğunu gördüm. Sıcaklığını hep 20-24 arası tuttum. Sizce nedeni nedir

Ekli dosyalar

• IMG_20220227_090503.jpg
    IMG_20220227_090503.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 111
  • IMG_20220227_090435.jpg
    IMG_20220227_090435.jpg
    65.6 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG_20220227_090442.jpg
    IMG_20220227_090442.jpg
    72.9 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_20220227_090515.jpg
    IMG_20220227_090515.jpg
    94.4 KB · Görüntüleme: 103

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Tekradan merhaba bu sabah yeni ayarladığım bir coverı takmak için tüpün coverını çıkardığımda kraliçenin bir ayağının pamuğa takılmış bir vaziyette ölmüş olduğunu gördüm. Sıcaklığını hep 20-24 arası tuttum. Sizce nedeni nedir
Pamuğa ayağının vb. takılmasının ölüm nedeniyle çok alakalı olduğunu düşünmüyorum. Tabii pamukta yapışabilecek bir madde yoksa. Kraliçe bulunduğunda bir hasarı olabilir. Onun dışında çok denk geldiğim bir durum değil, fazla bir teori koyamayacağım ortaya. Geçmiş olsun hocam böyle şeyler elbet olacak.

Users who are viewing this thread

Üst Alt