Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sorum Var Birde Muhabbet Olsun

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Arkadaşlar dün bulduğum kraliçe kanatlarını döktü ama 2 sini döktü daha iki kanat duruyor döllendiğine işaret midir normalde dcde sordum ama bu sıralar forum sakin gerçi genel olarak sakin öyle sorim dedim

Benzer konular

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Arkadaşlar dün bulduğum kraliçe kanatlarını döktü ama 2 sini döktü daha iki kanat duruyor döllendiğine işaret midir normalde dcde sordum ama bu sıralar forum sakin gerçi genel olarak sakin öyle sorim dedim
Yumurtlamadan anlayamazsın

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

1.5 aylık messorum var kanatlarını dökmedi hatta kanatları o kadar uzun ki tüpte dönemiyordu. yumurtladıkça zayıfladı artık tüpte hareket ederken zorlanmıyor yumurtalarda büyüdü ve hala kanatlı. Başka bir messorum daha var onu kasım başlarında bulduğum gün 1 saat sonra falan kanatlarını döktü kış uykusuna yatırdım (çok pişmanım) kış uykusundan sonra yumurtladı ve hala hemen hemen aynı büyüklükte yumurtalar, yumurtaları büyümüyor. bahar ayının gelmesini ve çekirge vermeyi dört gözle bekliyorum. Anlıyacağın Messordan Messorra çok fark var.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Yumurtlamasından veya kanat dökmesinden çiftleştiğini anlayamazsın. Kesinlikle emin olmak için ilk işçinin çıktığını görmen gerek.

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

1.5 aylık messorum var kanatlarını dökmedi hatta kanatları o kadar uzun ki tüpte dönemiyordu. yumurtladıkça zayıfladı artık tüpte hareket ederken zorlanmıyor yumurtalarda büyüdü ve hala kanatlı. Başka bir messorum daha var onu kasım başlarında bulduğum gün 1 saat sonra falan kanatlarını döktü kış uykusuna yatırdım (çok pişmanım) kış uykusundan sonra yumurtladı ve hala hemen hemen aynı büyüklükte yumurtalar, yumurtaları büyümüyor. bahar ayının gelmesini ve çekirge vermeyi dört gözle bekliyorum. Anlıyacağın Messordan Messorra çok fark var.
Neden pişmansın kış uykusundan

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Yumurtlamasından veya kanat dökmesinden çiftleştiğini anlayamazsın. Kesinlikle emin olmak için ilk işçinin çıktığını görmen gerek.
Messor cinsinde ilk işçileri erkek olan bir koloniye rastladın mı ben hiç denk gelmedim her türde olan bir durum değil

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Messor cinsinde ilk işçileri erkek olan bir koloniye rastladın mı ben hiç denk gelmedim her türde olan bir durum değil
Döllenmeden yumurtlayabiliyor bu yumurtlar da gelişip erkek çıktığı olabiliyor

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Çok iri bir karınca idi. işçisizken kış uykusuna yatırdığımdan çok zayıfladı. işçi olmadan bir daha yatırmayı düşünmüyorum. işçili Formica karıncama hiç birşey olmadı şuan birçok pupası var
Ben bunun için kış uykusundan önce ve sonra bal veriyorum yine de kayıp olabiliyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt