Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula hobisine giriş yapacağım

Hasan

Yumurta
11 Ara 2021
5
1
5
LV
0

Merhabalar Tarantula hobisine giriş yapacağım ama bilmediğim konular var yardımcı olursanız sevinirim.
1.canlıyı almadan önce torfunu vs. Aldım Torf 1 haftadır benim elimde kapalı şeffaf kutuda duruyordu bugün kontrol ettiğimde nemlenmiş ve üstünde küçük küçük beyaz nokta gibi şeyler var bunlar nedir nemlenmesi için ne yapmalıyım havalandırmak çözüm olurmu?

2. Canlının torfu ne sıklıkla değiştirilmeli. Teraryum temizliği ne sıklıkla yapılmalı. Bu işlemi elimdeki torfu atmadan yapabilirmiyim?

3. Un kurdu yataklığı için kepekli un ve buğday unu yeterli olurmu nem konusunda bu iki karşımda sıkıntı olurmu.

4. Sling Tarantula için haftada kaç kere yem ve nem vermeliyim?

5. Yeni alınmış torf nasıl steril edilmeli. Ilık suda yıkadıktan sonra biraz kurutupmu fırına verilmeli. kaç derecede kaç dakika pişirmeliyim?

Benzer konular

.Larensian

Pupa
Yasaklanmış Üye
24 May 2021
78
21
30
LV
0

L
Merhabalar Tarantula hobisine giriş yapacağım ama bilmediğim konular var yardımcı olursanız sevinirim.
1.canlıyı almadan önce torfunu vs. Aldım Torf 1 haftadır benim elimde kapalı şeffaf kutuda duruyordu bugün kontrol ettiğimde nemlenmiş ve üstünde küçük küçük beyaz nokta gibi şeyler var bunlar nedir nemlenmesi için ne yapmalıyım havalandırmak çözüm olurmu?

2. Canlının torfu ne sıklıkla değiştirilmeli. Teraryum temizliği ne sıklıkla yapılmalı. Bu işlemi elimdeki torfu atmadan yapabilirmiyim?

3. Un kurdu yataklığı için kepekli un ve buğday unu yeterli olurmu nem konusunda bu iki karşımda sıkıntı olurmu.

5. Yeni alınmış torf nasıl steril edilmeli. Ilık suda yıkadıktan sonra biraz kurutupmu fırına verilmeli. kaç derecede kaç dakika pişirmeliyim?
L3 murinus mevcut arıyorsan

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

üst düzey bir bilgim yok ama kabaca;
2.bunun belli bir zamanı yok bence 2 ay olunca değişim yapıyordum
3.bence yeterli olur
4.abdomeninin boyutuna göre vermelisin,abdomen ne çok küçülmeli ne çok büyümeli

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

Henüz hangi türü besleyeceğime karar vermedim teşekkürler.
bu arada da tür olarak lasiodora parayhbana,grammostola rosea,grammostola pulchripes gibi sakin yer türlerinin slingi ile başlayabilirsin ama tabi senin zevkine bağlı olan birşey birazda.

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

Evde kedi sıkıntı yaratır mı?
sıkıntı yaratabilir tarantulayla oynamaya çalışabilir ya tarantula sokar yada kedi tarntulayı öldürebilir ve bir olasılık daha olarak oynarken kapağı açıp tarantulayı kaçırabilir bu da kötü bir olay olur.Tavsiyem kedinin ulaşamayacağı bir yere koyman ama tabi benden daha deneyimli kişiler cevaplarsa daha yararlı olacağını düşünüyorum.

ally05

Yumurta
13 Kas 2021
44
5
15
LV
0

Evde kedi sıkıntı yaratır mı?
kedinin erişemeyeceği bir yere koy çekmece vs sling alacağını var sayarak konuşuyorum zaten ufak bir kap gerekecek kolayca koyarsın kedinin erişemeyeceği bir yere. Diyelim ki erişti kediye bir zarar gelmez ama tarantulan kaçar ya da ölür.

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

kedinin erişemeyeceği bir yere koy çekmece vs sling alacağını var sayarak konuşuyorum zaten ufak bir kap gerekecek kolayca koyarsın kedinin erişemeyeceği bir yere. Diyelim ki erişti kediye bir zarar gelmez ama tarantulan kaçar ya da ölür.
Büyük boyları zehirleyebiliyor diye biliyorum öldürücü bir etkisi olmaz mı ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

1. beyaz şeyler perlit muhtamelen sorun yaratmazlar
2.durduk yere değişim yapmayın gerektikçe yapın sadece
3.kepek buğday koyabilirsin normal beyaz un nem konusunda sıkıntılı
4. yem sıklığı canlının abdomen boyuna ve davranışına göre belli bir besleme periyodu yoktur nem için de kullandığın yere göre uygun nem kadar zamanda gidiyorsa o kadar zamanda bir nem yapıp aynı tutmalısın kurumasını bekleyip sonra nemlemek gibi şeyler ya5pma belli bir düzeyde sabit tut
5. sıkıştıtılmış torfu kaynar su ile açmak en iyisidir sizinki halihazırda açıksa fırınlayabilirsiniz

Users who are viewing this thread

Üst Alt