Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

tarantula kabuk değişim süreci

TiTaha

Pupa
26 Eyl 2022
63
10
30
LV
0

merhaba, elimde l7-8 albopilosus var. 2 haftadır kabuk atmaya hazırlanıyordu. 1-1,5 kabuk atmak için ters yattı fakat hala atmadı. nemi yüksek ve abdomeni çok şişik değil. Kabuğa sıkışmış olma ihtimali var mı? Hiç bu kadar uzun sürmemişti hatırladığım kadarıyla kabuk atması.

Benzer konular

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

merhaba, elimde l7-8 albopilosus var. 2 haftadır kabuk atmaya hazırlanıyordu. 1-1,5 kabuk atmak için ters yattı fakat hala atmadı. nemi yüksek ve abdomeni çok şişik değil. Kabuğa sıkışmış olma ihtimali var mı? Hiç bu kadar uzun sürmemişti hatırladığım kadarıyla kabuk atması.
1-1,5 ne tam olarak? Saat mi? gün mü? ay mı?

TiTaha

Pupa
26 Eyl 2022
63
10
30
LV
0

Sen yarına kadar dokunma canlıya. Açıp bakmama gerek yok, canlıyı gereksiz strese sokma. Koy kafanı yastığa yat uyu, sabah kalktiginda kabuğu atmış olur
Dün aksam atti kabugunu. Kabukta sıkısma belirtileri gosterdigi icin endiselenmistim. Saolun yardimiz icin

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Dün aksam atti kabugunu. Kabukta sıkısma belirtileri gosterdigi icin endiselenmistim. Saolun yardimiz icin
Merak etme 1-1,5 saatte kabukta sıkışma belirtisi olmaz. Benim 1 hafta sırt üstü kabukta yatan canlim vardı. Neyse ki ben askerdeydim de evdekiler de dokunmaya korktuğu için kimse rahatsız etmemişti canlıyı. 1 haftada sapasağlam kabuk atmışti derdi neydi bilmiyorum. Ben evde olsaydım 2 gün sonra öldü diyip heba ederdim hayvanı. Kabuk süreci bazen uzun sürebiliyor stres yapmaman lazım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim demeyi unutmusum 😁

TiTaha

Pupa
26 Eyl 2022
63
10
30
LV
0

Merak etme 1-1,5 saatte kabukta sıkışma belirtisi olmaz. Benim 1 hafta sırt üstü kabukta yatan canlim vardı. Neyse ki ben askerdeydim de evdekiler de dokunmaya korktuğu için kimse rahatsız etmemişti canlıyı. 1 haftada sapasağlam kabuk atmışti derdi neydi bilmiyorum. Ben evde olsaydım 2 gün sonra öldü diyip heba ederdim hayvanı. Kabuk süreci bazen uzun sürebiliyor stres yapmaman lazım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim demeyi unutmusum 😁
Kafa kismindaki kabugu attikdan sonra oylece durdugu icin endiselenmistim. Tekrardan tesekkurler

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

Kabukta sıkışma belirtileri nelerdir ? Bir de böyle bi durumda ne yapabiliriz nasıl müdahale etmek gerekir ?
bir belirtisi yok ortam uygun değilse, canlının stresine neden olan bir şey varsa ve ya herhangi bir eski yaradan fiziksel etmenden vs dolayı olabiliyor ne yapılabileceği ne kadar sıkıştığına bağlı birkaç bacak, pedipalp sıkıştığında onları bırakıp yaşamaya devam edebilir birkaç kabukta geri çıkarlar fakat gövde, abdomen sıkışır tam çıkamaz ise yapacak pek bir şey yok
bu nedenle kabuk zamanı çok nemsiz bırakmamak ve aynı zamanda kabukta diye çok nem de yapmamak ve canlıyı olabildiğince rahatsız etmeden kendi haline bırakmak lazım

Users who are viewing this thread

Üst Alt