Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulam yemiyor

KuruBOAZ

Yumurta
11 Nis 2022
38
4
15
LV
0

Tarantulam yemek yemiyor sebebi ne olabilir ben arkasındaki kararmadan dolayı kabuk değiştireceğini düşündüm sizce neden yemiyor

Ekli dosyalar

• 16618897247806599553285406045111.jpg
    16618897247806599553285406045111.jpg
    226.3 KB · Görüntüleme: 131

Benzer konular

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Tarantulam yemek yemiyor sebebi ne olabilir ben arkasındaki kararmadan dolayı kabuk değiştireceğini düşündüm sizce neden yemiyor

Abdomen büyüklüğü yeterli endişelenecek bir şey yok
Bir kabuk belirtisi göremiyorum. Ciddi manada bir kararma abdomen kelleşmesi ve kabuk için zemine örülen ağ göremiyorum
Ancak kabuk öncesi uzun süreli bir oruca girmiş olabilir.
Yarın bir un kurdunu öldürüp yuvasına bırakın. Aç bir tarantula canlı yem reddebilir ama ölü yem asla reddetmez. 1 gün sonra kontrol et eğer hala yemediyse mümkünse kurdu alıp ölü kurdun bulaştığı torfu ayırıp teraryumdan çıkar.
Özetle endişe etmene gerek yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ArGent

Yumurta
29 Haz 2022
40
3
15
LV
0

canlı galiba l1 bu aşamada canlılar çok nazlı olabiliyor veya verdiğin yem büyük olabilir veyahut canlı eline yeni geçmişse kargodan dolayı veya yeni yerine geçtiği için strese girmiş olabilir beklemen yeterli ama kabuk belirtisi yok arka abdomende bulunan siyahlık slinglerde normal kapağını kapat karanlık sakin bir yere koy 1 gün bekle sonrasında mikro unkurdunu at açsa zaten direk kapar 15-20 saniye bekle yemezse al kurdu sonraki gün dene 1 hafta boyunca yemezse denemeyi bırak nemi ısıyı arttır kabuk için yem yemeği bırakmış olabilir

KuruBOAZ

Yumurta
11 Nis 2022
38
4
15
LV
0

canlı galiba l1 bu aşamada canlılar çok nazlı olabiliyor veya verdiğin yem büyük olabilir veyahut canlı eline yeni geçmişse kargodan dolayı veya yeni yerine geçtiği için strese girmiş olabilir beklemen yeterli ama kabuk belirtisi yok arka abdomende bulunan siyahlık slinglerde normal kapağını kapat karanlık sakin bir yere koy 1 gün bekle sonrasında mikro unkurdunu at açsa zaten direk kapar 15-20 saniye bekle yemezse al kurdu sonraki gün dene 1 hafta boyunca yemezse denemeyi bırak nemi ısıyı arttır kabuk için yem yemeği bırakmış olabilir
Canlı L4

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Çok streste olsa torf üzerinde gezip poz vermez gömer kendini. Renk olarak ta bence kabuğa daha var canı yemek istemiyor sadece ama fotoğrafta yeşil birşey görünüyor kapakta su mu var ?

ArGent

Yumurta
29 Haz 2022
40
3
15
LV
0

Çok streste olsa torf üzerinde gezip poz vermez gömer kendini. Renk olarak ta bence kabuğa daha var canı yemek istemiyor sadece ama fotoğrafta yeşil birşey görünüyor kapakta su mu var ?
kabı çok büyük geldi bana bende de l4 var mesela kabında bu kadar küçük durmuyor ben kabı büyük diye l1 sandım

Users who are viewing this thread

Üst Alt