Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium Kraliçem

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Arkadaşlar tetramorium kraliçem yumurtladi hatta larvalri var ama tüpten kaçmaya çalışıyor pamukslri yoluyor haftada 1 kez bakiyodum stresede sokmuyorum baksam bile 1 2 sn bakıp kapatıyorum o kadar dikkat etmeme rağmen nie kacmaya çalışıyor anlmaiyorum

Benzer konular

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Tahmin yürütüyorum yani fazla ciddiye almayın ama belki haddinden fazla yumurtladı ve larva yaptı bunun nedeniyle yiyecek stoku bitmiş olabilirmi kendim söylüyorum yani istersen biraz şekerli su verebilirsin tekrar ediyorum yanlış ise uyarırsanız sevinirim ben böyle düşünüyorum sizce mantıklımı

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
988
497
325
Ödüller
13
LV
4

Sarsıntı yüksek ses vs varsa strese girebilir tüpteki alanını daraltmanızı öneririm pamuğu ileri iterek

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Normal bir davranış, pamukları çıkarıp kullanıyorlar bazen o da olabilir. Yumurtlamamış olsa bir sorun olduğunu düşünürdüm fakat larva haline bile geldi diyorsunuz, bence bir sorun yok gözlemlemlemeye devam edin.

Refeco

Yumurta
10 Haz 2021
8
15
15
LV
0

Kaçmasını engellemek için pamuk tıkacının hacmini büyütün. Karanlıktan, gürültüden uzak tutun ve bir süre dokunmayın. Buna rağmen kaçma ihtimalinden korkuyorsanız, test tüpünü yeterli büyüklükteki bir kabın içerisine koyup kapağını kapatabilirsiniz. İlgili kapta oksijen alışverişinin olabilmesi için kraliçenin kaçamayacağı delikler açmayı unutmayın. Test tüplerinin muhafaza edilebildiği bu tarz kaplar özellikle ses yalıtımı açısından fayda sağlıyor. Dahası, kraliçe test tüpünden kaçsa dahi etrafta dolaşıyor ve en güvenli yerin aslında test tüpü olduğunu anlayıp tüpün içine kendi isteğiyle yerleşiyor. Daha önce deneyip faydasını gördüm.

İyi hobiler.

10 Mar 2021
52
7
30
LV
0

Arkadaşlar tetramorium kraliçem yumurtladi hatta larvalri var ama tüpten kaçmaya çalışıyor pamukslri yoluyor haftada 1 kez bakiyodum stresede sokmuyorum baksam bile 1 2 sn bakıp kapatıyorum o kadar dikkat etmeme rağmen nie kacmaya çalışıyor anlmaiyorum
Dostum merhabalar. Kraliçen muhtemelen tüpten kaçmaya çalışmıyor kendisine bir yer dizayn etmeye çalışıyor sadece :) . Yumurtladıysa bir sıkıntı yok ilk işçisi çıkana kadar kürdan ucuyla şekerli su vermen yeterli büyük ihtimalle onu bile vermene ihtiyaç duymayacaktır. kraliçeni karanlık bir yere koy birkaç gün varlığını unut tavsiyem en az 3-4 gündür. Tetramorium biraz nazlı bir cinstir(ben aylarca 3 işçiye baktığımı bilirim) sıcaklığını 25 derece civarlarında tutmaya çalış. İyi hobiler dilerim umarım yardımcı olmuşumdur

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Dostum merhabalar. Kraliçen muhtemelen tüpten kaçmaya çalışmıyor kendisine bir yer dizayn etmeye çalışıyor sadece :) . Yumurtladıysa bir sıkıntı yok ilk işçisi çıkana kadar kürdan ucuyla şekerli su vermen yeterli büyük ihtimalle onu bile vermene ihtiyaç duymayacaktır. kraliçeni karanlık bir yere koy birkaç gün varlığını unut tavsiyem en az 3-4 gündür. Tetramorium biraz nazlı bir cinstir(ben aylarca 3 işçiye baktığımı bilirim) sıcaklığını 25 derece civarlarında tutmaya çalış. İyi hobiler dilerim umarım yardımcı olmuşumdur
Yok yer belirlemeye çalıştığını düşünmüyorum 3 haftadır bende bugün şekerli su verdim.kendine geldi tşk ederim

10 Mar 2021
52
7
30
LV
0

Yok yer belirlemeye çalıştığını düşünmüyorum 3 haftadır bende bugün şekerli su verdim.kendine geldi tşk ederim
Dediğim gibi tetramorium biraz nazlı bir tür aylarca işçi çıkartmadığını biliyorum can sıkıcı bir durum. Şöyle bir şey deneyebilirsin, orta boy bir plastik kabın içerisine kum çakıl toprak vs. doldurup (kraliçenin kazıp yuva yapamayacağı kadar) içerisine test tüpünü ağzı açık bir şekilde bırakabilirsin. Mevcut durumunu beğenmemiş olabilir kum ve topraklarla yuva girişini kendi istediği boyutta tutabilir. Lasius niger kraliçem ona verdiğim yumurta sarısından ince hortumu bile daha da daraltmıştı. Huzurlu olması için materyaller sağlamaya çalış gerisini ona bırak

İyi hobiler

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Aynısını bende yaşıyordum az önce pamuğu ittirdim alan daralınca sakinleşti

hulaguV4

Yumurta
16 Haz 2021
4
0
5
LV
0

tetralar lanetler en problemli karınca türü tüpten çıkma konusunda her pamuğu açtığımda kaçmaya çalışıyorlar gram korkuları yok

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

la bi saniye birtek benimmi tetralarım sakin kapağını açıyorum o sırada şekerli su falan hazırlıyorum besliyorum yok hacı çıkmıyorlar helal be bizim kızlara :D

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

la bi saniye birtek benimmi tetralarım sakin kapağını açıyorum o sırada şekerli su falan hazırlıyorum besliyorum yok hacı çıkmıyorlar helal be bizim kızlara :D
Benimkide öyle formikaryumun kırmızı kağıdını kaldırıyorum s.a diyip öyle bekliyor hiç kaçışmıyor geçen denk gelmişsindir benim videoya un kurduna saldırıyor normalde işçilere bırakıp kaçması lazım :D

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Benimkide öyle formikaryumun kırmızı kağıdını kaldırıyorum s.a diyip öyle bekliyor hiç kaçışmıyor geçen denk gelmişsindir benim videoya un kurduna saldırıyor normalde işçilere bırakıp kaçması lazım :D
:D:D görmüştüm valla kıyamet kopsa umurlarında olmayacak b,r ara strese sokayım dedim hiç umursamadılar valla içeriye akrep atsam onuda kendilerine benzetirler

Users who are viewing this thread

Üst Alt