Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un Kurtlarım Ölüyor

• Konbuyu başlatan Viva
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:25

Viva

Pupa
16 Tem 2020
23
7
30
LV
0

Un kurtlarımı uygun şartlarda bakmama rağmen her gün 4-5 tane mikrodan biraz daha büyük olanları kararmış buluyorum ve içlerinden siyah bir sıvı çıkıyor.İlk baktığımda deri attıklarını düşündüm fakat içlerinden bu sıvı çıkınca öldükleri kanısına vardım. Yaklaşık 200-250 tanesini tek bir kapta bakıyorum sorun bu olabilir mi?
Yataklık olarak yulaf kullanıyorum ayrıca 4 günde bir patates veya havuç veriyorum

Benzer konular

berkemoji

Media
25 Haz 2020
74
16
50
LV
0

Un kurtlarımı uygun şartlarda bakmama rağmen her gün 4-5 tane mikrodan biraz daha büyük olanları kararmış buluyorum ve içlerinden siyah bir sıvı çıkıyor.İlk baktığımda deri attıklarını düşündüm fakat içlerinden bu sıvı çıkınca öldükleri kanısına vardım. Yaklaşık 200-250 tanesini tek bir kapta bakıyorum sorun bu olabilir mi?
Yataklık olarak yulaf kullanıyorum ayrıca 4 günde bir patates veya havuç veriyorum
Sadece yulafın uygun olacağını sanmıyorum yataklık onların ana yiyeceği yataklık ne kadar iyi olursa kurtlar o kadar sağlıklı olur sayısı kap küçük değilse sorun değil bence sorun sadece yataklık kullanmak bu arada un kurdunu nereden aldın.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Kepek ve mısır unu kullanmanızı tavsiye ediyorum yulafı %10-15 oranında eklerseniz uygun olacaktır.

Patates,havuç vs. sık vermeye devam edin.

Viva

Pupa
16 Tem 2020
23
7
30
LV
0

Sadece yulafın uygun olacağını sanmıyorum yataklık onların ana yiyeceği yataklık ne kadar iyi olursa kurtlar o kadar sağlıklı olur sayısı kap küçük değilse sorun değil bence sorun sadece yataklık kullanmak bu arada un kurdunu nereden aldın.

Kullandığım kap 15x10luk.Yataklığı değiştirdim umarım düzelir.
Aldığım yeri tavsiye etmem dostum çok fazla sorun yaşadım elime geçene kadar.

berkemoji

Media
25 Haz 2020
74
16
50
LV
0

Böcek ve larvaları aynı kaptamı tutuyorsunuz çünkü aynı kapta olunca ölenler olabiliyor diye duymuştum

Users who are viewing this thread

Üst Alt