Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yaralanan Kraliçem

Kara_Karınca

Majör
28 May 2020
46
31
80
LV
0

Arkadaşlar merhaba. Üç gün önce bir kafede otururken boynuma bir anda bir böcek yapıştı. Bir anlık refleksle elimle savurdum böceği. Yere düştükten sonra gördüm ki meğer böcek dediğim bir kraliçeymiş :(. Darbenin etkisiyle malesef antenlerinden biri kopmuş, abdomeninde küçük bir göçme oluşmuş ve hafiften sıvı çıkışı oluyordu. Elimde yeterince kraliçe olduğu için bulduğum kraliçeleri almıyordum baya bir zamandır ama bu garibi bırakamadım kendi haline. Neyse kraliçeyi aldım bir test tüpüne yerleştirdim, şu ana kadar yaşıyor ve bir problem görünmüyor. Abdomendeki sıvı akışı da durmuş gibi. Ufak bir parça un kurdu ve şekerli su verdim geçen 3 gün boyunca. Kraliçe iyileşsin diye yapabileceğim veya yapmam gereken başka birşey var mı ? Konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Sağlıklı günler.

Benzer konular

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Arkadaşlar merhaba. Üç gün önce bir kafede otururken boynuma bir anda bir böcek yapıştı. Bir anlık refleksle elimle savurdum böceği. Yere düştükten sonra gördüm ki meğer böcek dediğim bir kraliçeymiş :(. Darbenin etkisiyle malesef antenlerinden biri kopmuş, abdomeninde küçük bir göçme oluşmuş ve hafiften sıvı çıkışı oluyordu. Elimde yeterince kraliçe olduğu için bulduğum kraliçeleri almıyordum baya bir zamandır ama bu garibi bırakamadım kendi haline. Neyse kraliçeyi aldım bir test tüpüne yerleştirdim, şu ana kadar yaşıyor ve bir problem görünmüyor. Abdomendeki sıvı akışı da durmuş gibi. Ufak bir parça un kurdu ve şekerli su verdim geçen 3 gün boyunca. Kraliçe iyileşsin diye yapabileceğim veya yapmam gereken başka birşey var mı ? Konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Sağlıklı günler.
üzgünüm ama yaşıyamaz antelerinden biri koptuyşa birde merak ettim türü ne:(

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Tek anten yetmiyor demek :( . Türü Colobobsis Truncatus galiba. Renkler birebir uyuyor ve kafada belirgin bir düzlük var. Resim eklerim uygun bir zamanımda. Arasak bulamayız bu türü ama işte kaza kurbanı oldu güzelim kraliçe :(.
Bu kraliçeden bende de var. 1 hafta falan oldu yumurta yok hala. Ne yapayım? Fikri olan var mı?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

İçine bir ağaç kabuğu koydum. Bakalım ne olucak?
20200709_141803.jpg

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

colobopsis zaten sağlıklı haliyle bir bela. tek anten göçük abdomenle işci çıkarmayı bırak colobopsisi yumurtlatsan gene çok çok iyidir.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

bendede vardı bundan ne olduğunu bilmiyordum şimdi öğrendim crema sanıyordum bunu ama 5 10 işçisi varken kraliçe öldü işçileride haba olmasınlar diye cremalarım içine attım :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt