Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Birkaç soru

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

1- kolonilere dün un kurdu verdim. Bazı koloniler un kurdunu tüpün en sonuna kraliçenin yanına götürdü. Şimdi ben bugün un kurtlarını toplamalı mıyım? Vede tüpün en sonunda kraliçe yanında olan un kurdu kalıntılarını nasıl alıyım?
2- un kurtlarını daha yeni aldığımdan ilk defa un kurtlarına besleme yaptım dün. Salatalık verdim dün onlara ama bugün baktığımda taban malzemeleri nemliydi ve salatalık kokuyordu. Sanırım taban malzemesini mahvetim ve boyle kalırsa küflenebilir. Ne yapmam gerek?

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

1- Onlar tamamen bitirdikten sonra test tüpünün ağzına bırakacaktır, o zaman alabilirsin.
2- Salatalık kullanmanızı önermem, havuç kullanmanız daha iyi olur. Eğer elinizde varsa yeni yataklık yapmanızı tavsiye ederim.

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

1- Onlar tamamen bitirdikten sonra test tüpünün ağzına bırakacaktır, o zaman alabilirsin.
2- Salatalık kullanmanızı önermem, havuç kullanmanız daha iyi olur. Eğer elinizde varsa yeni yataklık yapmanızı tavsiye ederim.
@Mssr peki un kurtlarını yataklıktan nasıl ayıracağım? Eski yataklık çopek giderken micro un kurtlarıda çope gitmesin

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Çok nemli besinler verme ben havuç veriyorum sorun çıkmıyor

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Zaten havuç ve patates haricindeki sebzeler genelde sera üretimi olduğundan ilaçlı vs oluyor.. bir arkadaşım dubia kolonisine salatalık vermişti ertesi gün 30 ölü :S

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

Zaten havuç ve patates haricindeki sebzeler genelde sera üretimi olduğundan ilaçlı vs oluyor.. bir arkadaşım dubia kolonisine salatalık vermişti ertesi gün 30 ölü :S
@Erastes Hayda peki şimdi ne yapacağım. Salatalık verdikten sonra un kurduyla daha besleme yapmadım ama yapmak istediğimde ne yapacağım?

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

@Mssr daha yeni aldım onları ama baktığımda micro un kurdu görmedim ama emin de değilim
Büyük boy satın aldıysanız mikro çıkmaz içinden un kurdu böceklerinin unundan çıkarlar, bir süzgeç ya da elek ile unu eleyebilirsiniz.

Users who are viewing this thread

Üst Alt