Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hobiye Giriş Hikayem :)

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

bundan 3 sene evvel yine bu zamanlarda -aralık ocak zamanı - youtube da gezinirken karşıma sevili tuğkan abimizin karınca çiftliği kanalı çıktı . canlı yem kutu açılımı videosunu tesadüfen izledim .sonra da kanala göz atınca değişik içerikler olduğunu fark ettim . ordan da karıncaları gördüm. sonra ya acaba ben de yapabilir miyim demeye başladım . gel zaman git zaman kış bitti , bahar geldi. bende o zamanlar civciv alıp besler , binamızın altındaki bahçede otlatırdım. aldım kutusuyla civicvi indim aşağı serdim ufak kilimimi bi asmanın altına . elimde anahtar toprağı kazıyorum . bi anda kafama asmadan böcek düştü . aldım böceği baktım bu kraliçe gibi bi yapısı var. balkondan anneme bi kutu attırdım hemen içine koydum . kilimi kutuyu topladım çıktım eve . evde int ten araştırdım baktım bu canlının kraliçe olduğunu anladım . annem kimyager evde test tüpü kaynıyor. ama annem bana 1 tane bile vermedi. ben de evde bulduğum ufak bi şırınganın içine setup ı kurdum. koydum karıncayı içine dolabımın ışık görmeyen bi yerine koydum . yaklaşık 1 1.5 hafta sonra yumurtladı . ebn bir sevindim bir mutlu oldum ki anlatamam . akşam babama , anneme gösterdim. anca öyle annemden tüp alabildim . tüple şırınga arası transferin nasıl yapılacağını da bilmediğimden aldım elime çöp şişi tek tek geçirmeye çalıştım . 30 40 tane ymurtadan yarısını telef ettim - allah affetsin hala aklıma geldikçe üzülürüm- karınca da strese girmiş olacakki bi 5 10 tane daha eksildi - sanırım yedi- . 30 40 tane yumurtadan 5 10 tane işçi çıkmıştı. sonra annemin baskısıyla koloniyi dışarı salmıştım . biraz değişik bir hikaye . burda beni linçlemezseniz çok sevinirim . yaptığım tüm yanlışlarım bilgisizlikten dolayı oldu :confused:??... ama şuan elimde messor kolonilerime en güzel şekilde bakıyorum . benden iyi durumları ? :giggle: