Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

kendinden döngülü teraryumlar

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

bir dönem bunların günlüklerine felan takmıştım kafayı deli gibi izliyodum varmı aramızda yapan deneyen

Benzer konular

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

valla denemedim fakat aklımda var bi ara yapmak istiyorum tecrübesi olan varsa bilgilerini bizimle paylaşırsa sevinirim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Genelde bu gibi projelerin ana kaynağı isopodlar, nem ve canlı bitkiler kullanılacaksa uvb lamba.. birde bu isopod ve springtaillere karıncalar saldırmıyormu en çok merak ettiğim olay bu çünkü :) bunun cevabını bulduğumda benim hayalimdede bu proje var ama spring tatil ve isopod bulmam lazım :)

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

Genelde bu gibi projelerin ana kaynağı isopodlar, nem ve canlı bitkiler kullanılacaksa uvb lamba.. birde bu isopod ve springtaillere karıncalar saldırmıyormu en çok merak ettiğim olay bu çünkü :) bunun cevabını bulduğumda benim hayalimdede bu proje var ama spring tatil ve isopod bulmam lazım :)

seneye sınavdan sonra kesinlikle yapıcam muhteşem birşey çok hoşuma gidiyo fakat tamda ayrıntılı bilgisine sahip degilim yaparsanız burayı hortlatırsanız sevinirim bu tarz işlerde tecrübe bilgiden önemli

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

aynı şekilde oksijen ve besin döngüsüde var duruma göre yıllarca dayanabiliyor

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Bir kere yaptım springtail kullandım sadece kraliçesi ölmüş tetra kolomini geçirdim içimde aylarca yaşadılar formicalar için yapmayı düşünüyorum fakat üniversiteye gideceğim için şuanda rafa kaldırdığım bir plan

emirius

Yumurta
30 Nis 2021
33
17
15
LV
0

Yapma be şimdi üzdün bak :D içinde canlı olmayınca çok sıradan gözükür, böyle haraket eden gezen bişeyler olmalıki içeri baktığında izlediğinde zevk alabilesin :) tabi zevkler ve renkler meselesi
Beyaz isopodlar var. Springtailler de zaten beyaz. Koyu bir zemin üzerinde onlar da kımıl kımıl, enteresan görünürler bence :D Tabii karıncalar da ayrı bir hava katardı :)

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

tabi kımıl kımıl bişeler olcak bitkilerimi izlicez :)
Yapma be şimdi üzdün bak :D içinde canlı olmayınca çok sıradan gözükür, böyle haraket eden gezen bişeyler olmalıki içeri baktığında izlediğinde zevk alabilesin :) tabi zevkler ve renkler meselesi

bende isterim karıncaları ama karıncalarla birlikte döngü tam saglanabilecekmi acaba zatten çok hassas bi işlem karıncalarda hassas en ufak sıkıntıda veya başlangıcındaki aksiliklerde düzen bozulup sistem çökebiliomuş

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

bu işi en iyi yapan adam bence ant canada kanalı sanırsam pheidolelere yapmıştı oda müthişti araştırmak lazım springtail isopod hatta ant canada suda balıkta bakıyordu üretimede geçirmişti

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

bu işi en iyi yapan adam bence ant canada kanalı sanırsam pheidolelere yapmıştı oda müthişti araştırmak lazım springtail isopod hatta ant canada suda balıkta bakıyordu üretimede geçirmişti
Bende bir çok deneyimi o kanal sayesinde yaşıyorum.. ama adamlarda ekonomik olarak imkan var fiyatlar faiş ve alım gücü yüksek bizde bir uvb lamba almaya kalksan 350 400 lira e birde bunun canlı bitkisi var isopodu var dekorları var ekipmanları var derken kafadan 800-1000 liraya çıkar.. bir karınca içinde bu kadar masraf yapılırmı dersen eh işte zevk meselesi :)

#Ekin

Pupa
30 Nis 2020
70
44
30
LV
0

Bir kere yaptım springtail kullandım sadece kraliçesi ölmüş tetra kolomini geçirdim içimde aylarca yaşadılar formicalar için yapmayı düşünüyorum fakat üniversiteye gideceğim için şuanda rafa kaldırdığım bir plan
Karıncalı bir kurulum yapmak istesek dışarıdan besin eklemeyeceğimiz bir kurulum yapmak mümkün müdür?

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

Bende bir çok deneyimi o kanal sayesinde yaşıyorum.. ama adamlarda ekonomik olarak imkan var fiyatlar faiş ve alım gücü yüksek bizde bir uvb lamba almaya kalksan 350 400 lira e birde bunun canlı bitkisi var isopodu var dekorları var ekipmanları var derken kafadan 800-1000 liraya çıkar.. bir karınca içinde bu kadar masraf yapılırmı dersen eh işte zevk meselesi :)
dogadan yumurtasını yavrusunu felan bulsak yaşamazlarmı acaba geçi dogaya pek karışmamak lazım ama yumurtası felan

Users who are viewing this thread

Üst Alt