Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

kendinden döngülü teraryumlar

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

12 yıllık tohumu doldurursan pek karınca yaşıyacak bi ortam olmaz sanki:D

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

Bende bir çok deneyimi o kanal sayesinde yaşıyorum.. ama adamlarda ekonomik olarak imkan var fiyatlar faiş ve alım gücü yüksek bizde bir uvb lamba almaya kalksan 350 400 lira e birde bunun canlı bitkisi var isopodu var dekorları var ekipmanları var derken kafadan 800-1000 liraya çıkar.. bir karınca içinde bu kadar masraf yapılırmı dersen eh işte zevk meselesi :)
okadar tutmaz ya attıgım videodaki bitki trde var alternatifleride var isopod springtail nerden temin edilebilir bilemiyorum gerisi pek pahalı tutmaz ucuz uvb ışıklarda var tabi en güzelini yapcam dersen tutar okadar orası aynı mesele fakat yogurt kutusuylada outworld oluyosa ucuzada bu işi kapatırız

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Çok hoşmuş karıncasız normali bile çok güzel gözüküyor müsait olunca araştırıp yapicam

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

Çok hoşmuş karıncasız normali bile çok güzel gözüküyor müsait olunca araştırıp yapicam
sistemi oturtana kadar işler karışık gözüküyor hele karıncalı dah abi karmaşa tohum bitkisininde uygun olması lazım birkaç bitkini verecegi tohumda yetmez muhtemelen karınca konusundaki karmaşa işçi sayısıyla ilgili sistemin kaldırabiilecegi belli bir karınca sayısı var az veya çok olmamalı evet dengeye ulaşır fakat ulaşana kadar oluşacak dengelenme sistemi tehtid ediyor aslında isopod ve diger canlılar için de böyle işin içinden tamda çıkamadım heralde biraz tecrübe birazda alah ne verdiyse taktigi kullanıyolar önce bi kaç küçük sistem denenmeli üzerine çalışacak başlı başına ayrı bir hobi neredeyse

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Bende bir çok deneyimi o kanal sayesinde yaşıyorum.. ama adamlarda ekonomik olarak imkan var fiyatlar faiş ve alım gücü yüksek bizde bir uvb lamba almaya kalksan 350 400 lira e birde bunun canlı bitkisi var isopodu var dekorları var ekipmanları var derken kafadan 800-1000 liraya çıkar.. bir karınca içinde bu kadar masraf yapılırmı dersen eh işte zevk meselesi :)
valla reis o konulara hiç ama hiç girmek istemiyorum yaşamak lüks olacak.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

30x30 civarı bi cam akvaryumda çok yüksek olmasa bence daha hoş olur ort ne kadardır fiyatı desek 200 150 bariyer sürersin messorların yediği tohumları ekebiliriz mesela kendileri toplarlar isopod springtail sonraa ama bi dakika nem nasıl olacak kendimiz nemlendirsek sıkıntı mini şelale tarzı bi nehir yapılsa aslında veya dış filtre ile bi nehir tarzı bişe ohooo bu işin sonu yok gece gece kafa gitti

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Yapmayı çok istediğim bir proje ama açıkçası bu konuda pek bilgi sahibi olmadığım için şimdilik girişmeyi düşünmüyorum. Birisi yapsa zevkle takip ederim.

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Elimdeki 5 litrelik cam kavanoza yapmayı düşünüp bir türlü denk getiremediğim bir proje. Işık hazır, springtail hazır, torf, yosun hazir. Tek ihtiyaçım bir kaç küçük nemi seven bitki ve isopod. Daha önce 2 kere denedim. Biri 3 ay dayandı. Springtail, isopod kullanmadım ve mite basıp mahvetti. Diğerine sadece springtail kullandım. Şuan onunda yaklaşık 3. ayı hiç mite basmadı. Aklımda olan bir başka projede mini akarsu. Kenarlarında taş, torf, yosun, yeşillik olucak. Ve bir de suyu yukarıya çıkarması için mini motor.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
988
497
325
Ödüller
13
LV
4

Karıncalı bir kurulum yapmak istesek dışarıdan besin eklemeyeceğimiz bir kurulum yapmak mümkün müdür?
Hayır malesef karıncalar için besin- su lazım ama içinde sadece bitki ve springatil bulunan kapağı hava almayacak şekilde kapalı teraryumlarım var yaklaşık 1 yıl kadar önce yapmıştım yavaş olsada içindeki bitkiler büyüyor gelişiyor Fotoğraflar atardım ama kameram bozuk bu konu hakkımda rehper açabilirim zira ilgi büyük

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
988
497
325
Ödüller
13
LV
4

IMG_20210816_175126.jpg

Buldum fotoğrafları koloni beslediğim en öndeki büyük olan bu tabi beslememden önceki hali

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Elimdeki 5 litrelik cam kavanoza yapmayı düşünüp bir türlü denk getiremediğim bir proje. Işık hazır, springtail hazır, torf, yosun hazir. Tek ihtiyaçım bir kaç küçük nemi seven bitki ve isopod. Daha önce 2 kere denedim. Biri 3 ay dayandı. Springtail, isopod kullanmadım ve mite basıp mahvetti. Diğerine sadece springtail kullandım. Şuan onunda yaklaşık 3. ayı hiç mite basmadı. Aklımda olan bir başka projede mini akarsu. Kenarlarında taş, torf, yosun, yeşillik olucak. Ve bir de suyu yukarıya çıkarması için mini motor.
bende yapmak istiyorumda springtail nereden bulabilirim veya isopod

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

bir taşın altında isopod bulmuştum ama onları alsam bir kaç tanesini o şekilde oluyor mu bunlar kendi üreyecek mi teraryumda?

Aiehr

Pupa
17 May 2021
87
18
30
LV
0

Users who are viewing this thread

Üst Alt