Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe mi? Değil mi?

12 May 2020
3
2
30
LV
0

Selamlar bende bu hobiye başlamak isteyenlerdenim, aramak için üşeniyordum ama derken dün sabah bu arkadaş gelip kitabıma kondu. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200510_172402_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20200510_172402_com.instagram.android.jpg
    211.7 KB · Görüntüleme: 221

Benzer konular

AlpErEn

Pupa
12 May 2020
3
2
30
LV
0

Selamlar bende bu hobiye başlamak isteyenlerdenim, aramak için üşeniyordum ama derken dün sabah bu arkadaş gelip kitabıma kondu. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Evet, bir kraliçe adayıdır. Ancak döllenmiş mi onu bilmiyorum. Bunu öğrenmek için bir deney tüpü hazırlayıp uygun koşullarda ve karıncayı strese sokmadan iki - üç gün bekletin. Eğer döllenmişse yumurtlayacaltır. Yumurtlamaz ise doğaya geri sağlarsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Messor Structor kraliçesi. Kanatlardaki ufak kararmalar yeni kısa uçuşlar yaptığını gösteriyor ama bu kesin döllendiği anlamına gelmiyor. Döllenme durumunda emin olmak için kraliçenizi test tüpüne yerleştirdikten sonra yumurtlaması için bekleyebilirsiniz. Eğer test tüpüne aldıktan sonra strese maruz kalmaz ise 1 2 hafta içerisinde yumurtlaması lazım. Daha fazla beklerseniz çiftleşme uçuşunu kaçırabilir bu yüzden için doğaya salabilirsiniz. ☺ Şimdiden koloniniz hayırlı olsun

Messor Structor hakkında

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Messor Structor kraliçesi. Kanatlardaki ufak kararmalar yeni kısa uçuşlar yaptığını gösteriyor ama bu kesin döllendiği anlamına gelmiyor. Döllenme durumunda emin olmak için kraliçenizi test tüpüne yerleştirdikten sonra yumurtlaması için bekleyebilirsiniz. Eğer test tüpüne aldıktan sonra strese maruz kalmaz ise 1 2 hafta içerisinde yumurtlaması lazım. Daha fazla beklerseniz çiftleşme uçuşunu kaçırabilir bu yüzden için doğaya salabilirsiniz. ☺ Şimdiden koloniniz hayırlı olsun

Messor Structor hakkında

Sizce red head mı messor

Thordius

Süper Majör
Deneyimli Hobici
26 Ocak 2020
136
146
140
Ödüller
2
LV
1

Messor türü olduğunu bende düşünüyorum.Uçuş takvimine göre şuanda messor ailesinde yalnızca uçuşta olan Messor Structor var.
M.Barbarus vs. şuanda uçuş aşamasında değil.

12 May 2020
3
2
30
LV
0

Messor Structor hakkında

İyi geceler karıncamı bulduğum gün bir tüp içine koydum bugün 5. gün bitti bir koyduktan 2 gün sonra baktım birde az önce. Sürekli karanlık ortamda tutuyorum hala yumurtlamamış sizce döllenmemişmidir yoksa aceleci mi davranıyorum zamanı var mı? Çok sık bakıp strese sokmuş olabilir miyim?

12 May 2020
3
2
30
LV
0

Binlerce yıl önce ilk karıncam 20. gün yumurtlamıştı seninle aynı kaygıları yaşıyordum.
Sıcaklığını 20 derece üstüne çıkarma imkanın varsa muhakkak yap.
Haftada bir de hiç rahatsız etmeden loş ışıkta kontrol et.
Kırmızı aydıngerle sar güzelce karanlık algılasın.
Test tüpünde su alanı geniş kraliçe alanı çok dar olsun.
Rahat hissettir yavrucağı misler gibi yumurtlar. (Döllenmişse)
teşekkürler dediklerinin çocuğunu yapmış durumdayım sanırım biraz daha sabırlı olmak gerek.

Users who are viewing this thread

Üst Alt