Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Merhaba,evde bir örümcek buldum.

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Merhaba, başlıktada belirttiğim gibi evde bir örümcek buldum fakat bu benim bilmediğim bir tür incelemek için bir cam kaba koydum ve 1 dakika içerisinde kendine ağlardan yuva yapabildiğine şahit oldum ayrıca çok hızlı koştuğu gibi zıplama özelliğide mevcut.Fakat Ne kadar google lensede başvursam türünün ne olduğunu bulamadım.(ilk fotoğraftaki görüntü bulanık fakat kırmızı boya ile çizdiğim bölge 1 dakika içerisinde ağ ile kurduğu yuvayı gösteriyor. Ben murinusun yuvasına benzettim.)

Ekli dosyalar

• IMG_20230313_232356.jpg
    IMG_20230313_232356.jpg
    150.6 KB · Görüntüleme: 183
  • IMG_20230313_232857.jpg
    IMG_20230313_232857.jpg
    134.8 KB · Görüntüleme: 191
Son düzenleme:

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Dünya da geniş yayılış alanına sahip bir örümcek cinsi jumper spider, çok sayıda türü de mevcut örümcekler arasında en fazla göze sahip ve en zeki örümcek olarak da kabul ediliyor gündüz avlanan bir canlı geceleri tehlikelerden korumak amacıyla ağlardan cep şekilde ufak ev yaparlar. Gözlerinin fazla olması ve iyi görmesi nedeniyle harekete duyarlı olduğundan her harekete tepki gösteriyorlar bu da onları sevimli yapıyor. Bazı türleri oldukça zeki gözlemleyip durum değerlendirmesi yaparak veya avını kandırarak da avlanabiliyorlar :)

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Dünya da geniş yayılış alanına sahip bir örümcek cinsi jumper spider, çok sayıda türü de mevcut örümcekler arasında en fazla göze sahip ve en zeki örümcek olarak da kabul ediliyor gündüz avlanan bir canlı geceleri tehlikelerden korumak amacıyla ağlardan cep şekilde ufak ev yaparlar. Gözlerinin fazla olması ve iyi görmesi nedeniyle harekete duyarlı olduğundan her harekete tepki gösteriyorlar bu da onları sevimli yapıyor. Bazı türleri oldukça zeki gözlemleyip durum değerlendirmesi yaparak veya avını kandırarak da avlanabiliyorlar :)
Siz bunu dedikten sonra çarklar dönmeye başladı aslında jumper spider olduğunu nasıl anlayamadım bilmiyorum. Bilgilendirme için teşekkür ederim, iyi akşamlar.

ChiefChief

Yumurta
29 Eyl 2022
20
2
15
LV
0

Aynı örümceği Ankara'da fidan dikmeye gittiğimiz zaman gördüm. Örümceği yavru bir tarantula sanmıştım. Okadar hızlıydı ki inceleme fırsatı bulamadan uçtu gitti.

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Aynı örümceği Ankara'da fidan dikmeye gittiğimiz zaman gördüm. Örümceği yavru bir tarantula sanmıştım. Okadar hızlıydı ki inceleme fırsatı bulamadan uçtu gitti.
Tarantula olmadığını zaten biliyordum fakat normalde alışık olduğumuz büyük kafa ve gözlere sahip ayakları daha içe kıvrık ve kısa olan jumper spider türlerine benzemediği için çıkartamadım.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

js değil bence yapı olarak daha farklı fakat pek net olmadığı için tam bir tahminim yok familyası için

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

js değil bence yapı olarak daha farklı fakat pek net olmadığı için tam bir tahminim yok familyası için
Jumper spider ile çok benzer özellikler gösteriyor ve ön bacaklarıda uzun onun için bence de Thunder'ın dediği gibi farklı bir jumper türü olabilir.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Jumper spider ile çok benzer özellikler gösteriyor ve ön bacaklarıda uzun onun için bence de Thunder'ın dediği gibi farklı bir jumper türü olabilir.
çoğu örümceğin ön bacakları uzun ki fotoğraf pek net olmasa da gövde yapısı gövde- bacak oranı vs muhtamelen js değil

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

çoğu örümceğin ön bacakları uzun ki fotoğraf pek net olmasa da gövde yapısı gövde- bacak oranı vs muhtamelen js değil
Çok hızlı koşuyor, zıplıyor ve yuvası aynı jumping spider görsellerinde gördüğüm gibi onun için jumping olduğunu düşündüm.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4